Üretim

 

 Tuğla Ekonomik Ve Sağlamdır. Uzun Yıllar Kullanılır. Tuğla Yapılarınızda Kullanabileceğiniz En Hesaplı Ve Sağlam Bir Malzemedir. Tuğla Isı Ve Ses Yalıtımı Sağlar. Yalıtım Malzemeleri İle Birlikte Kullanılması Kolay Bir Üründür. İzolasyon Malzemeleri İle Birlikte Kullanıldığında Isı Ve Ses Yalıtımında Çok İyi Değerlere Sahiptir. 

 Avrupa ve Amerika'da Pişmiş kil ürünleri çok pahalı olduğundan dolayı sadece lüks yapılarda kullanılmaktadır. Yapay Malzemeler ise çok ucuz olduğu için kullanılmak zorunda kalınmıştır. Oysaki ülkemizde pişmiş kil ürünlerinin üretimi yaygın olup, yapay malzemelere oranla 5-6 misli daha ucuzdur. Yapay malzeme arayışına gidilerek doğal malzemeden vazgeçmek sağlık, estetik ve maddi yönden son derece yanlış olur. 


Marmara ve Düzce depreminden sonra kaliteli bir yığma yapının kalitesiz ve kontrolsüz yapılan betonarme yapılardan daha iyi durumda olduğu ve ayakta kaldığı anlaşılmıştır. Tukder' in geliştirdiği deprem evi projesinde kullanılan gerçek yığma tuğla , yüksek basınç mukavemeti ile depreme dayanıklı binaların yapımında kullanılır 

Gerçek TUĞLA yanlızca yapı malzemesi değil aynı zamanda dekoratif bir malzemedir. TUĞLA dışında diğer yapı malzemeleri içinde bulunulan çağa göre popülerleşmiş ama tekrardan bu özelliklerini yitirmişlerdir. TUĞLA ise her zaman dekoratif ve yapısal olarak tekrardan hak ettiği yeri almıştır. Teknoloji çağında bulunduğumuz şu günlerde, modern evlerin, iş yerlerin ve yazlık evlerin yapımında eski TUĞLA görüntüsü artık bir moda halini almıştır. Dış yüzeyleri dekoratif TUĞLA' larla örülen evler estetik, güvenlik ve bakım masraflarından dolayı diğerlerinden ayrılır.